31 sierpnia 2023
Rodzinna sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować i stworzyć niezapomniane wspomnienia?

Pierwsze kroki, występy w przedszkolu czy pasowanie na ucznia… Dziś, kiedy tak wiele osób ma smartfony, uwiecznienie ważnych chwil na fotografii jest o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Są jednak momenty, takie jak święta czy narodziny dziecka, które warto szczególnie celebrować. Coraz większą popularnością wśród rodziców cieszą się rodzinne sesje zdjęciowe wykonywane przez profesjonalnego fotografa, czy to w Zakopanem, na Mazurach, czy nad Bałtykiem. Sprawdź, dlaczego warto wziąć udział w takim przedsięwzięciu i jak się do niego przygotować, by uwiecznić niezapomniane chwile.

Dlaczego warto zdecydować się na rodzinną sesję zdjęciową?

Niektóre osoby uważają, że skoro mają smartfona, same są w stanie stworzyć kronikę rodzinną i udokumentować wszystkie najważniejsze momenty życia. Tymczasem okolicznościowa sesja zdjęciowa to coś więcej niż tylko robienie zdjęć. To też świetna okazja na zatrzymanie się na chwilę, spędzenie czasu razem z najbliższymi i zacieśnienie więzi.

Dobrze wykonana fotografia jest niczym małe dzieło sztuki. Opowiada piękną historię, pełną bliskości, miłości i pozytywnych emocji, które potrafi uchwycić tylko profesjonalny fotograf. Takie zdjęcia to idealny pomysł na prezent z różnych okazji i wyjątkowa pamiątka na lata. Wywołają uśmiech na Waszych twarzach, ilekroć sięgniecie po album i zasiądziecie do wspólnego oglądania.

Wybierz odpowiednie miejsce i czas

Przełęcz nad Łapszanką, Dolina Pięciu Stawów, Kasprowy Wierch – w Zakopanem jest wiele pięknych miejsc, które będą idealnym tłem dla rodzinnej sesji zdjęciowej. Skonsultuj się w tej sprawie z najbliższymi i wspólnie ustalcie, czy chcecie, aby odbyła się w plenerze, czy może w studiu fotograficznym. Jeśli nie macie ulubionej miejscówki i nie wiecie, na jaką lokalizację się zdecydować, poradźcie się fotografa. Opowiedzcie mu o Waszej wizji i uważnie wsłuchujcie się w jego sugestie. Pamiętajcie, że najlepsze zdjęcia powstają bez pośpiechu. Dlatego znajdźcie dogodny termin, który będzie wszystkim odpowiadać i cieszcie się chwilą – bez stresu i ciągłego spoglądania na zegarek.

Przemyślane stylizacje

Styl luźny czy formalny? Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową? Strój powinien być stosowny do okazji, pasować do miejsca i konwencji całego wydarzenia. Inaczej ubierzesz się na tak zwaną sesję brzuszkową, a inaczej na wakacyjne zdjęcia z dziećmi w plenerze. Zapytaj najbliższych, co chcieliby włożyć. Wasze stylizacje muszą ze sobą współgrać.

Nie zapomnijcie też o wygodzie. Jeśli ujęcia mają być naturalne, musicie czuć się swobodnie. Niewątpliwie detale są ważne, ale przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Dlatego niczym się nie stresujcie i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa. Fotograf na pewno podpowie Wam, co macie robić i zadba o przyjazną atmosferę podczas całej sesji zdjęciowej.

 Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i stwórz niezapomniane wspomnienia!

Jeśli chcesz miło spędzić czas i zacieśnić więzi z najbliższymi, rodzinna sesja zdjęciowa to idealny pomysł na wspólną zabawę, integrację i stworzenie niezapomnianych wspomnień. Ożyją one w Twojej pamięci, ile razy sięgniesz po rodzinny album. Fotograf z Zakopanego zrealizował już wiele takich zleceń. Efekty pracy możesz obejrzeć i ocenić na stronie internetowej.